Gimnazjum THINKING ZONE

NIEPUBLICZNE GIMNAZJUM „THINKING ZONE”

logo TZ

Od września 2015 działa w Gdańsku jedyne w swoim rodzaju Gimnazjum „THINKING ZONE”, w którym uczniowie będą uczą się  MYŚLENIA. Czy taka Szkoła jest dziś potrzebna?

Tradycyjny model edukacyjny skoncentrowany jest tylko na przygotowaniu ucznia do następnej klasy, ewentualnie przygotowania do nowego etapu edukacyjnego (np. gimnazjalnego). W praktyce oznacza to koncentrację tylko na przygotowaniu do testów. Takie podejście spełnia się w całym systemie szkolnym, ale coraz bardziej odbiega on od potrzeb dzisiejszego świata.

Żyjemy w innym świecie niż 200 lat temu kiedy powszechny system edukacyjny był tworzony. Żyjemy w erze cyfrowej, w erze informacyjnej. Dziś powszechne zjawiska to: globalizacja, konkurencja, innowacyjność, świat medialny, interaktywny. Dzisiejsza młodzież jest też zupełnie inna od tej, dla której system powstał na początku XIX w. Nasz świat zmienił się całkowicie, nasze życie zmieniło się całkowicie – dziś potrzebujemy zupełnie innych szkół, które kształcą inne umiejętności.

Pracodawcy na całym świecie skarżą się, że absolwenci Szkół i uniwersytetów nie są przygotowani do pracy w tym nowym, innowacyjnym środowisku pracy. Może posiadają wiedzę specjalistyczną ale nie posiadają KOMPETENCJI – nie potrafią samodzielnie myśleć, nie potrafią wyjść poza schemat, są mało przedsiębiorczy i mało kreatywni.

Jako rodzice nastolatków postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć specjalną przestrzeń edukacyjną, która zlikwiduje tę niebezpieczną lukę. Wybraliśmy do tego celu kompleks biurowców  Olivia Business Centre, które jest miejscem rozwijającym się dynamicznie (jak nasz dzisiejszy świat).

Nasze Gimnazjum wyróżnia jeszcze kilka rzeczy. Do najważniejszych należy:

Nauczyciel jako partner
Szkoła jest dla ucznia. To on jest najważniejszym odbiorcą naszych działań. Nauczyciel będzie pełnił rolę moderatora, przewodnika, który pomoże w odkrywaniu i tworzeniu własnej wiedzy przez ucznia

Praca zespołowa
Szkoła to miejsce, w której powinny tworzyć się przyjaźnie na całe życie. Pracując razem, tworząc wspólne projekt uczniowie będą mieli możliwość nauczenia się pracy zespołowej, nawiązania przyjaźni. Tworzymy środowisko akceptacji, tolerancji – bez agresywnego współzawodnictwa

Przestrzeń edukacyjna
Nasza Szkoła to miejsce bez tradycyjnej czarnej tablicy, ławek w rzędach i dzwonków co 45 min. Tworzymy nowoczesną przestrzeń edukacyjną, bez sztywnych ram i zasad z XIX w. Dziś uczyć można się wszędzie.

Indywidualne podejście
Każdy człowiek jest inny, uczy się w odmienny sposób, potrzebuje różnych warunków na nauki. Naszym celem jest zidentyfikowanie wszystkich potrzeb i pomoc w codziennej nauce wg indywidualnego stylu uczenia się. Stosować będziemy koncepcję ośmiu inteligencji Howarda Gardnera, system reprezentacji VAK oraz techniki uczenia się – dla każdego coś dobrego.

Wsparcie psychologiczne
Profilaktyka i rozwój kompetencji niezbędnych w dorosłym życiu – to zadania naszego zespołu. Nasz zespół psychologów będzie skoncentrowany na poznaniu każdego ucznia i przygotowaniu dla niego najlepszych warsztatów, zabaw, gier, których celem będzie przygotowanie go do dorosłego życia.

 

Szczegóły WWW.thinkingzone.pl