Opinie o „Narzędziach TOC” – szkolenie trenerskie

Dziękuję za możliwość rozwoju własnych kompetencji i nabywania nowych, zastosuję narzędzia TOC w pracy zawodowej i w życiu osobistym, narzędzia TOC wydają się łatwe do stosowania w praktyce po poznaniu procesu ich tworzenia. Cieszę się, że poznałam filozofię TOC. Mam umiejętność (posiadłam ją) wykorzystywania narzędzi TOC na prostych przykładach.

Komfortem jest możliwość zgłaszania wątpliwości i powtórna analiza zasad na kolejnym przykładzie. Mimo obaw, będę stosować poznane metody – wiem, że na następnym spotkaniu uzyskam wyjaśnienia (odpowiedzi) na pytania, które pojawią się w trakcie pracy – według mnie jest to ogromny atut tego szkolenia. Dziękuję za motywację, pozytywne wzmocnienia.

Narzędzia mają duży potencjał, są ruchome i mają wiele zastosowań, wyjście poza schematy polskiej edukacji, praca nad procesem myślenia jest kreatywna, ale wymagająca zaangażowania.

Serdecznie dziękuję za pokazanie mi nowych możliwości rozmowy, działania i nauczania dzieci. Narzędzia TOC są bardzo wszechstronne, widzę cały ogrom możliwości ich zastosowania w życiu prywatnym, zawodowym, w kontaktach międzyludzkich, a przede wszystkim do osiagania własnych celów, wyeliminowania swoich błędów i zahamowań. Naprawdę warto zainwestować czas w poznanie tego narzędzia/procesu.

Metoda, którą można zastosować absolutnie do wszystkich i do siebie również.

Rozwiązanie prostsze, klarowne, logiczne, skuteczne, do wykorzystania w życiu zawodowym i prywatnym.

Narzędzia do wykorzystania w pracy, w domu, w planowaniu osobistego rozwoju i rozwiązywaniu konfliktów. Zaintrygowała mnie możliwość zmiany nastawienia człowieka na zadanie, nie ma rzeczy niemożliwych, przeszkoda jest do pokonania.

Dziękuję za warsztaty. Metoda/narzędzia super. Chcę wykorzystać przede wszystkim w pracy wychowawczej i w szkoleniach dla pedagogów.

Widzę możliwość zastosowania narzędzi TOC w praktyce szkolnej (j. polski w LO), zamierzam wdrożyć poznane narzędzia do pracy i liczę na efektywność poznanych narzędzi. Sądzę, że będę też korzystać ze zdobytych umiejętności w kierowaniu pracą szkoły.

Drzewko ambitnego celu zrobiłam z moim synem (egzamin maturalny) – ZADZIAŁAŁO !!!

Uważam, że gałązka i drzewo ambitnego celu będzie tym, co pozwoli moim uczniom spojrzeć na problem nie jak na katastrofę (kolejną w jego życiu), lecz jak na początek.

Narzędzia TOC będą dla mnie dobrą, ważną pomocą w mojej pracy. Organizacja szkolenia, prowadzący – przeprowadzili to szkolenie na bardzo wysokim poziomie.

Profesjonalizm trenerki jest tak wielki, iż jakiekolwiek słowa, to zbyt mało.

Szkolenie spełniło moje oczekiwania, dowiedziałam się dużo nowych rzeczy, w niektórych przypadkach przypomniałam sobie, jak inaczej można pracować, uświadomiłam sobie, że w mojej pracy, niestety często, dominuje rutyna i chciałabym to zmienić.  Narzędzia, które poznałam,  chciałabym wykorzystać/wypróbować  w mojej pracy, ale również zapoznać z nimi nauczycieli. Osoby prowadzące super, kompetentne, otwarte, serdeczne.

Narzędzia bardzo przydatne, proste (zwłaszcza gałązka i drzewko), wypełniają lukę w edukacji, pozwalają rozwijać umiejętności : logicznego myślenia, wnioskowania, argumentowania. Zajęcia prowadzone w bardzo miłej atmosferze, sposób przekazu treści – bardzo jasny, precyzyjny, przystępny.

Bardzo proste i efektywne narzędzia. Na pewno będę z nich korzystać, zarówno w pracy z dziećmi, nauczycielami, w zarządzaniu szkołą, jak i w moim życiu osobistym. Mam wrażenie, że sporo skorzystałam ze szkolenia. Podobało mi się zwłaszcza drzewko ambitnego celu – można je stosować w codziennej praktyce,  w pracy z radą pedagogiczną. Szkolenie było prowadzone bardzo ciekawie (im dalej, tym bardziej mi się podobało).

Szkolenie dało mi możliwość spojrzenia na narzędzia TOC szerzej, bardziej od strony filozofii, niż jedynie technicznego wykonania. Doskonały warsztat trenerski, z którego można czerpać do własnej pracy. Sposób przekazywania wiedzy, który motywuje do czynnego udziału.

Zajęcia  bardzo mi się podobały. Narzędzia, które poznałam, przydadzą mi się, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym.

Po pierwszych zajęciach byłam przerażona, że nic z tego nie rozumiem i nie wiem, do czego mogę to wykorzystać. Po drugich zaczęłam widzieć światełko w tunelu i błysnęła nadzieja, że może coś w tym jest. Dzisiejsze podsumowanie i kolejne narzędzie, dało mi pewność, że to wszystko ma sens i dużą wartość i że z pewnością można to wykorzystać w pracy.

Szkolenie zachęciło mnie do działania. Narzędzie, które zaprezentowano, chętnie wykorzystam w pracy lub w domu. Zawsze uważałam, że praca w szkole ponadgimnazjalnej jest łatwiejsza, ponieważ praca z młodzieżą bardziej mi odpowiada. Teraz się zastanawiam czy podoba mi się raczej to, że uczniowie nie zadają zbyt wielu pytań. Chcę to zmienić na moich lekcjach. Na pewno stosowanie narzędzi otwiera umysł.

Bardzo dziękuję. Dzięki poznaniu chmurki rozwiązałam, a właściwie dopiero zaczęłam (ale wierzę, że osiągnę swój cel) konflikt z mężem. Właściwie prawie się już rozstaliśmy. Dzięki przedyskutowaniu celów, potrzeb i założeń (zwłaszcza tych ostatnich) zobaczyliśmy, że możemy razem funkcjonować i nie iść na kompromisy. I dlatego właśnie będę z zaangażowaniem używać narzędzi TOC, gdziekolwiek znajdę taką możliwość.