Pakiety edukacyjne KUFERKI

PAKIETY EDUKACYJNE „KUFEREK…”

DLA EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ I WCZESNOSZKOLNEJ

 

Od samego początku funkcjonowania TOC w Polsce otrzymywaliśmy zapytania od nauczycieli z początkowych poziomów edukacyjnych „jak możemy stosować TOC, jak możemy je wdrożyć w naszym przedszkolu/szkole?” Zainteresowanie zawsze było bardzo duże, dlatego zdecydowaliśmy się na przygotowanie i wydanie specjalnych pakietów edukacyjnych, dzięki którym można zastosować TOC w pracy z małymi dziećmi.

Pierwszym pakietem był „KUFEREK TAJEMNIC”, który został wydany w 2012 r. Pakiet przeznaczony jest dla nauczycieli przedszkolnych, wczesnoszkolnych ale również pedagogów, psychologów, nauczycieli bibliotek, itp.

Celem pakietu jest zapoznanie i nauczenie małych dzieci wszystkich trzech narzędzi TOC. Jest to realizowane  w formie cotygodniowych spotkań, które trwają ok 45 min. Wszystkie spotkania są w formie zabaw, warsztatów, wyzwań. Nauczyciel staje się moderatorem całego procesu – dzieci zaś odkrywają, tworzą nową wiedzę.

Pakiet jest realizowany przez jeden rok, prace można zacząć praktycznie w każdym momencie. Autorkami pakietu są Panie: Alicja Guła, Karolina Witkowska, Agata Urbańska – wieloletni praktycy i trenerzy TOC

 

Po zakończeniu pracy z Kuferkiem Tajemnic przechodzimy do dwóch kolejnych pakietów:

  • Kuferek matematyczny 1 – dla kl. II
  • Kuferek matematyczny 2 – dla kl. III

Pakiety te zostały wydane w 2014 r. i ą przeznaczone TYLKO dla nauczycieli i dzieci, które przeszły przez Kuferek Tajemnic. Celem tych pakietów jest nauczenie dzieci myślenia LOGICZNEGO na matematyce w klasie II i III SP.

Jest to realizowane w takiej samej formie – cotygodniowe spotkania przez 45 min w formie zabawy, warsztatów. Dodatkowo zastosowaliśmy tu gamifikację oraz baśń matematyczną – dzięki tym zabiegom dzieci przez cały okres czują się bezpiecznie, nie boją się matematyki, są zaangażowane i często nagradzane za pomoc i wspieranie grupy bohaterów, którzy muszą rozwiązywać zadania, zagadki matematyczne. Jest to dla nich dziecinnie proste, ale tylko wtedy gdy używają magicznych narzędzi – narzędzi TOC.

Autorkami pakietu są Panie: Anna Omilianowska i Mariola Kusa  – wieloletni praktycy i trenerzy TOC

 

Wszystkie pakiety bazują na tej samej metodyce oraz organizacji pracy. Składają się z trzech elementów:

1.       Pakiet dla placówki

W jego skład wchodzą:

  • Przewodnik z 30 scenariuszami dla nauczyciela
  • Bogate zasoby dla nauczyciela
  • Maty „gałązka” i „chmurka”

2.       Pakiet dla dziecka – każde dziecko musi mieć swój pakiet. Pakiet zawiera bogate karty pracy zintegrowane ze scenariuszami nauczyciela. Są tu również zawarte zadania domowe do pracy z rodzicami w domu

3.       Szkolenie dla nauczycieli – 8-10 godz szkolenia z certyfikowanym trenerem. Podczas szkolenia nauczyciele uczą się jak pracować z pakietem

 

Wszystkie szczegóły, opisy, przykłady, opinie znajdą Państwo na tej stronie – www.kuferektajemnic.pl