Konferencja w Krakowie – 15.02.2017

Podkrakowskie Centrum Rozwoju Edukacji i Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie oraz TOC dla Edukacji Polska

Serdecznie zapraszają

Dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów
i szkół ponadgimnazjalnych
na

spotkanie szkoleniowe prezentujące narzędzia TOC umożliwiające rozwijanie u uczniów myślenia krytycznego

Spotkanie odbędzie się 15 lutego 2017 w godz. 9.30-11.30.  Miejsce szkolenia: Starostwo Powiatowe w Krakowie al. Słowackiego 20, sala 100

Program spotkania:

• Rozumieć Pokolenie Y/Z : kim są, w czym są różni, jak się z nimi komunikować
  • Rozumieć myślenie krytyczne: definicje, proces, jak wdrożyć i stosować w codziennej klasie
  • Poznanie narzędzi TOC: dla nauczycieli, studentów i dzieci
  • Gałąź Logiczna: myślenie logiczne, tworzenie związków przyczynowo- skutkowych
  • Chmura: umiejętność definiowania i rozwiązywania konfliktów i wewnętrznych dylematów, zrozumienie żądań i potrzeb, zakwestionowanie założeń, znalezienie rozwiązania “wygrana- wygrana”
  • Drzewo Ambitnego Celu: narzędzie planistyczne (definiowanie celu, określanie przeszkód, kroków pośrednich, działań – zarządzanie czasem i odpowiedzialnością)

Szkolenie poprowadzi Maciej Winiarek – Przedsiębiorca, edukator, trener, tutor. Pracuje w edukacji ponad 13 lat. W tym czasie przeszkolił prawie 2 tysiące nauczycieli i dyrektorów. Zorganizował i współprowadził dziesiątki projektów unijnych oraz konferencji z zakresu nowoczesnej edukacji. Od 10 lat zajmuje się rozwojem myślenia krytycznego wśród dorosłych i dzieci. Certyfikowany trener TOC (Level 4). Dyrektor TOCFE Polska. Współzałożyciel Niepublicznego Gimnazjum „Thinking Zone” – jedynego w Polsce, które uczy myślenia (www.thinkingzone.pl). Prelegent i trener podczas konferencji i szkoleń w USA, Japonii, Niemiec, Peru. Bloger – o świadomym myśleniu i rozumieniu swoich potrzeb w relacjach – www.dbajopotrzeby.

Zgłoszenia do dnia 30 stycznia 2016. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymują zaświadczenia po zakończeniu Forum. Zgłoszenia za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: http://cre.powiat.krakow.p