TOC dla Edukacji Polska

logo

Narzędzia TOC zostały stworzone przez izraelskiego fizyka i chemika dr Eliyahu GOldratta na początku lat 80-tys. Narzędzia te przez pierwsze dwadzieścia lat stosowane były tylko w biznesie i służyły zwiększenia efektywności działania firm, głównie poprzez upraszczanie procesów, które istnieją w każdej organizacji.

W 1995 r E.Goldratt miał już wystarczającą ilość dowodów, że narzędzia są skuteczne, są bezpieczne a przede wszystkim rozwijają myślenie u ludzi. Zdecydował się więc na utworzenie Fundacji „TOCFE” czyli TOC dla Edukacji.

Na czele Fundacji, od początku jest istnienia, stoi Pani Kathy Suerken, sama Fundacja mieści się na Florydzie (USA). Przez ponad 20 lat istnienia Fundacji ponad 30 krajów, ze wszystkich kontynentów, przyłączyło się do rodziny miłośników TOC. W każdym kraju narzędzia są wdrażane inaczej, głównie ze względu na różnice kulturowe. Raz w roku, wszyscy Dyrektorzy krajowi, spotykają się na swoich konferencjach, podczas których wymieniają się doświadczeniami, prezentują swoje projekty, współtworzą nowe zastosowania.

Narzędzia TOC przybyły do Polski w 2006 r. Pan Maciej Winiarek został mianowany Dyrektorem TOCFE na Polskę. W tym samym roku odbyło się pierwsze szkolenie trenerskie prowadzone przez Panią Kathy Suerken i Zana Borisavleić (Serbia).

W ciągu 10 lat historii TOC w Polsce zrealizowaliśmy wiele wspaniałych projektów:

  • Dwie Międzynarodowe Konferencje TOCFE (Warszawa 2008, Płock 2011)
  • Kilka projektów UE w różnych miastach Polski
  • Kilkaset nauczycieli przeszkolonych z narzędzi TOC w całej Polsce
  • Wydanie programu „Kuferek Tajemnic” – 2012 – kilkuset przeszkolonych nauczycieli, ponad 100 placówek stosujących KT, kilka tysięcy dzieci pracujących z programem i uczących się narzędzi TOC w wieku 5-9
  • Wydanie programu „Kuferek Matematyczny” – 2014 – jedyny program na rynku uczący myślenia logicznego na matematyce dzieci w kl II i III SP
  • Kilkadziesiąt konferencji o myśleniu krytycznym i narzędziach TOC w całej Polsce
  • Dwa doktoraty wskazujące efektywność narzędzi TOC w pracy z dziećmi, dwa kolejne są w trakcie pracy
  • Uruchomienie kursów online – 2016
  • Prawie 1000 fanów na Facebooku śledzących i kibicujących TOC w Polsce
  • Uruchomienie pierwszej szkoły uczącej myślenia, szkoły TOC – Niepubliczne Gimnazjum THINKING ZONE – w Gdańsku, 2015

 

Myślenie krytyczne jest kompetencją nr 1 w XXI w. Jesteśmy jedyną organizacją w Polsce, która uczy, szkoli, publikuje, promuje tę kompetencję. Mamy już 10 lat doświadczenia w Polsce, i ponad 20 na całym świecie, skąd cały czas czerpiemy najlepsze pomysły.

Nasza oferta z każdym rokiem jest bogatsza. Już dziś możemy zaoferować kompleksową usługę wdrożenia TOC do każdej klasy, każdej placówki w mieście – od przedszkola po szkoły ponadgimnazjalne.  Narzędzia TOC można wdrożyć samodzielnie lub poprzez projekty UE.

Jeśli naprawdę chcą Państwo zmienić edukację, dać szansę rozwoju swoim dzieciom i dobrze przygotować je do dorosłego życia wyposażając je w kompetencje (a nie tylko przygotować do testów) to zapraszamy do współpracy. Nasze programy są elastyczne i można je dostosować praktycznie do każdej potrzeby.

 

Pozdrawiam serdecznie

Maciej Winiarek

Dyrektor „TOCFE Polska”