Jak rozwijać w domu?

 

„Rodzicielstwo” to coś, czego uczymy się od pierwszego dnia narodzin dziecka, przez okres jego dorastania i dojrzewania. Nigdy nie mamy pewności, czy podejmowane przez nas decyzje są słuszne i skuteczne. Większość jednak ma ten sam cel – by nasze dzieci wyrosły na dobrych i szczęśliwych ludzi.

Ile “krytycznego” myślenia potrzeba w domu, by stworzyć dobrą relację w swojej rodzinie? Nie zawsze wiemy co zrobić, chociaż cel mamy bardzo ambitny? Jeśli jednak zechcesz wprowadzać myślenie krytyczne do swojej obecności z dzieckiem, po pewnym czasie okaże się, że na najważniejsze z tych codziennych pytań – możesz odpowiadać sam, i to z dużym powodzeniem. 

Znaczenie myślenia krytycznego w byciu “dobrym” rodzicem.

Gdy dziecko boryka się z ważnym problemem – zapewne Naszym naturalnym odruchem jest niesienie mu pomocy i służenie dobrą radą. Co powinieneś zrobić: zebrać wszystko co wiesz i umiejętnie te informacje przetworzyć, dostrzec związki przyczynowo-skutkowe (na pozór niedostrzegalne), odróżniać fakty od opinii, rozpoznawać emocje i potrzeby zarówno swoje jak i swojego dziecka, często – kwestionować własne przekonania i wcześniejsze założenia? W dużym skrócie: chcielibyśmy „poszukać zrozumienia”, aby potem podjąć dobre, świadome i przemyślane decyzje. W teorii brzmi to prosto, a w praktyce?

Aby to uczynić łatwiejszym – przygotowaliśmy dla Państwa kursy online z myślenia krytycznego w dwóch obszarach.

Pierwszy obszar to “świadome rodzicielstwo”. Fundamentem tych kursów jest pedagogika duńskiego terapeuty Jespera Juula. W połączeniu z myśleniem krytycznym uzyskacie Państwo poczucie zrozumienia i oraz możliwości zmiany (i poprawy) relacji we własnym domu.

Drugim obszarem wspólnych zajęć jest umiejętność wsparcia edukacyjnego. Narzędzia myślenia krytycznego z powodzeniem stosuje się w szkole, ale można przecież stosować je także w domu. Nauczymy Państwa jak wspierać rozwój myślenia krytycznego w swoim domu, bycia razem, podczas rozmów czy robienia lekcji, pomocy dziecku w uczeniu się.

Kursy online proponujemy w intuicyjnym opakowaniu, napisane są bowiem przyjaznym i zrozumiałym językiem. Są bardzo praktyczne – kierowaliśmy się tym, aby każdy uczestnik kursu miał możliwość natychmiastowego zastosowania nowo poznanej wiedzy w relacjach ze swoimi dziećmi.

Zapraszamy na platformę z kursami Zapoznaj się z ofertą, wybierz kurs i rozpocznij przygodę związaną z myśleniem krytycznym. To najlepszy sposób na przygotowanie własnych dzieci do wyzwań XXI wieku!

Polecamy również odwiedzenie naszejczytelni – zapoznajcie się wpierw z wieloma artykułami, opracowaniami, aby zrozumieć czym jest myślenie krytyczne, na czym polega, czego dotyczy

Dla wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z myśleniem krytycznym polecam nasz DARMOWY kurs z „Pytań Sokratycznych”.

Celem kursu jest poznanie i zrozumienie tych pytań, aby zacząć stosować je w swoim domu. Będą mogli Państwo również zobaczyć jak wyglądają nasze kursy, jak są zbudowane metodycznie, co zawierają, jak się w nich poruszać – wszystko bezpiecznie i bezpłatnie

Zapraszamy!