Jak rozwijać w szkole?

 

Myślenia krytycznego – można się zawsze “douczyć” i nieustannie je rozwijać. Nigdy nie jest za późno, nigdy nie jest też za wcześnie. Znamy wiele sposobów na ten “rozwój”,. Najprościej – to zadawanie pytań oraz – to myślenie “o samym myśleniu”.

Ale to nie jedyny sposób. W ostatnich 30-40 latach stworzono wiele narzędzi myślowych, które stosowane systematycznie pomagają dzieciom i dorosłym rozwijać się tej kompetencji. Takimi narzędziami są choćby narzędzia teorii ograniczeń, leżące u podstaw naszej metody (narzędzia “TOC”).

Nasza organizacja od ponad 13 lat zajmuje się myśleniem krytycznym – przez te wszystkie lata udało nam się zebrać mnóstwo doświadczeń, przygotować wiele kursów, szkoleń i materiałów o myśleniu krytycznym.

Naszym celem, naszą wizją jest wdrożenie myślenia krytycznego do każdej polskiej szkoły, klasy, przedmiotu, lekcji. Nasza praca polega na przygotowaniu jak najbardziej praktycznych materiałów dla nauczycieli wszystkich przedmiotów, wszystkich poziomów. Narzędzia krytycznego myślenia są przede wszystkim dla UCZNIÓW, ale nauczyciele pełnią bardzo ważną rolę pośrednika, moderatora, mistrza. Dlatego pracujemy cały czas nad rozwojem materiałów, kursów, scenariuszy dla nauczycieli, aby wdrożenie myślenia krytycznego było jak najprostsze dla każdego nauczyciela.

Polecamy następująca drogę poznania myślenia krytycznego:

  1. Odwiedź naszą „Czytelnię” – zapoznaj się z wieloma artykułami, opracowaniami, abyś zrozumiał czym jest myslenie krytyczne, na czym polega, czego dotyczy
  2. Zdecyduj się na szkolenie – wersja online (dostępna od ręki i 24/7) lub szkolenie na żywo
  3. Zacznij praktykować – w klasie, na swoim przedmiocie. Dołącz tez od razu do naszej społeczności – dziel się swoimi doświadczeniami, bądź obecny na webinariach, przyjedź na nasze konferencje, nie przestawaj się uczyć.

Dla wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z myśleniem krytycznym polecam nasz DARMOWY kurs z „Pytań Sokratycznych”.

Celem kursu jest poznanie i zrozumienie tych pytań, aby zacząć stosować je w swojej klasie. Będą mogli Państwo również zobaczyć jak wyglądają nasze kursy, jak są zbudowane metodycznie, co zawierają, jak się w nich poruszać – wszystko bezpiecznie i bezpłatnie

Zapraszamy!