Narzędzia TOC

Bazą szkolenia, a przede wszystkim zajeć z dziećmi jest nasz „Kuferek Matematyczny” – jego obie części. W tym programie jest mnóstwo zabaw, aktywności na odkodowanie, szyfrowanie, wstępne programowanie – a wszystko przy zastosowaniu naszych narzędzi TOC – gałązka, chmurka, drzewko.

W pakiecie dla nauczyciela znajdują się dwie części naszego Kuferka – dzięki temu zajęcia w świetlicy mogą trwać 2-3 lata i cały czas się zmieniać 🙂

Celem zajęć jest rozwój myślenia logicznego małych dzieci – dzięki narzędziom TOC oraz dołączonym materiałom okazuje się, że ta kompetencja jest prosta do rozwinięcia u każdego dziecka oraz nauczyciela 🙂

Dobrym sposobem na rozwinięcie umiejętności myślenia krytycznego jest sprawdzenie wstępnie zdefiniowanego „złamanego” kodu w celu określenia, co jest nie tak; to samo, ale inaczej – łączenie formy i funkcji; jak myśleć krytycznie o swoich wyborach (kreatywność).

Dodatkową opcją na naukę myślenia algorytmicznego jest wprowadzanie w świat programowania za pomocą prostych języków wizualnych, które dają uczniom możliwość rozwijania myślenia abstrakcyjnego i poczucia osiągania sukcesu.