Uwaga na „podróbki”

Szanowni Państwo,

W związku z uruchomieniem projektów europejskich pojawia się coraz więcej przetargów, zapytań, ogłoszeń zgłaszających zapotrzebowanie na szkolenia z narzędzi TOC.

Oświadczamy, że jesteśmy JEDYNYMI I WYŁĄCZNYMI reprezentantami Fundacji TOCFE z USA, która jest prawnym właścicielem narzędzi TOC wykorzystywanych w edukacji. Posiadamy 21 lat doświadczeń na świecie, 11 lat doświadczeń w Polsce.

Gwarantujemy Państwu, że wiedza naszych trenerów płynie prosto od źródła, czyli twórcy TOC Eliyahu Goldratta. Dyrektorem TOCFE na Polskę jest Pan Maciej Winiarek, który przeszedł wiele specjalistycznych szkoleń: w Izraelu, USA, Polsce. Szkolony był bezpośrednio przez Elli Goldratta, Kathy Suerken. Brał również udział w kursach i szkoleniach online organizowanych przez TOCFE oraz Uniwersytet w Waszyngtonie.

W Polsce Maciej Winiarek przeszkolił ponad 1200 nauczycieli, spędził na szkoleniach prawie 2000 godzin, sprawdził kilka tysięcy zadań przygotowanych przez uczestników szkoleń na żywo i online.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy – warunki zostania trenerem TOC jest upublicznione i znane od wielu lat – każdy, kto spełni te kryteria może zostać trenerem i współpracować na zasadach komercyjnych z „TOC dla Edukacji Polska”.

W ostatnich tygodniach dochodzą do nas głosy, że instytucje czy pojedyncze osoby zgłaszają się do przetargów oświadczając, że mają kompetencje i prawo szkolić innych z narzędzi TOC. Jest to NIEPRAWDA.

Fakt uczestniczenia na szkoleniu, ale jego nieskończenie lub skończenie wiele lat temu nie oznacza możliwości poprowadzenia szkoleń dla dorosłych – świadczy to tylko o ukończeniu szkolenia i możliwości stosowania narzędzi w swojej codziennej pracy edukacyjnej.

Stosowanie narzędzi TOC bardzo często wiąże się z koniecznością zmiany paradygmatów myślenia wśród uczestników szkolenia – jest to proces delikatny i wymaga dużej ostrożności i uważności ze strony trenera prowadzącego, aby proces zakończył się pozytywnie – wszystko po to, aby nauczyciel stosujący TOC stał się moderatorem, przewodnikiem dla uczniów. Bez tej zmiany to tylko kolejne narzędzia, które po jakimś czasie „nie działają”.

Jeśli zdecydują Państwo na zlecenie szkoleń takie instytucji lub osobie, to nie dajemy ŻADNEJ gwarancji jakości takich szkoleń, zrozumienia i umiejętnego zastosowania narzędzi w codziennej pracy placówki oświatowej. Istnieje ogromne ryzyko, że Państwa pieniądze zostaną wydanie nieefektywnie. Nie otrzymują Państwo też certyfikatu TOCFE z USA.

Jeśli chcą mieć Państwo bezpieczeństwo jakości i certyfikacji, to prosimy o kontakt z naszym biurem i zgłoszenie instytucji, czy osoby, w celu uzyskania potwierdzenia jej certyfikacji – maciej.winiarek@toc.edu.pl, 664-700-250

Winiarek credential