Dla nauczycieli

Myślenie Krytyczne – nasze kursy i szkolenia

image1 (1)

Któż nie chce być spełnionym zawodowo i szczęśliwym w życiu osobistym. Kiedy stajemy się coraz lepsi w tym obszarze – umiemy filtrować informację w sposób nam dotychczas nieznany, a uważność i precyzja stają się wsparciem w codziennym działaniu.

Ponieważ jakość naszego życia zależy przede wszystkim od naszego myślenia – “myślenie krytyczne” ma dla nas ogromne znaczenie.

Myślenie krytyczne nie tylko w szkole wspiera orientację, co akceptować jako możliwe, a w co wątpić lub co odrzucić jako fałszywe. Krytyczne myślenie jest skutecznym wsparciem przeciw dogmatom, oszustwom, indoktrynacji i przesądom. Zapraszamy do wspólnej podróży w ten świat krytycznego umysłu. Szybko dostrzeżesz pozytywne zmiany, w szczególności poprawę precyzji i jasność własnego myślenia oraz lepszą komunikację dzięki wyraźnemu widzeniu swoich emocji i potrzeb.

Nauczymy się rzetelnego rozróżniania faktów i opinii oraz, co nigdy nie jest proste, umiejętności rzeczowego i bezpiecznego kwestionowania postaw, także własnych, oraz zjawisk i działań ludzi w naszym najbliższym, szkolnym i rodzinnym, otoczeniu. 

Dlaczego uczymy?

To wszystko dlatego, że niewiele rzeczy dookoła nas jest takimi, jakimi się wydaje. Wiele z obszarów naszego patrzenia na świat można rozwinąć, usprawnić i zmodyfikować. Takie działanie wpływa bezpośrednio na jakość naszego życia oraz świadczonej przez nas, nauczycieli, pracy.

Zajmujemy się myśleniem krytycznym od ponad 13 lat – jesteśmy jedyną organizacją w Polsce, która uczy praktyczne stosowania myślenia krytycznego w szkole jak i w domu.

Mamy doświadczenie na gruncie polskim i bliskie relacje z najważniejszymi organizacjami uczącymi krytycznego myślenia na świecie. Organizujemy konferencje edukacyjne i projekty, których wyniki – macie możliwość śledzić także na naszych kursach.

My także (się) uczymy.

Jesteśmy instytucją nauczającą wielu, ale także – uczącą się, wykorzystującą nowoczesną wiedzę nauk neuro-pedagogicznych. To wszystko – na przygotowanej do współpracy z Państwem platformie.

Udostępniamy kursy zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców. Dzięki nim praktycznie od razu możecie rozpocząć stosowanie narzędzi myślenia krytycznego w swojej klasie i na swoim przedmiocie na wszystkich poziomach edukacyjnych.

Zobacz nasze kursy i wybierz te pasujące dla Ciebie 🙂

KURSY.TOC.EDU.PL